ההלוואות הנפוצות בישראל

eyal 15.11.21

הבנקים מציעים לנו כל מיני סוגים של הלוואות, עם תנאים וריביות המותאמים להן.
אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולהעשיר את הידע שלכם לגבי סוגי ההלוואות המוצעות על ידי הבנקים.

הלוואת משכנתא

מדובר על אחת ההלוואות הפופולאריות והנפוצות ביותר בישראל. המטרה של ההלוואה היא לסייע לנו ברכישת נכס נדל"ן במידה ואין ברשותנו את מלוא הסכום הדרוש לצורך הרכישה. מדובר על הלוואה בריבית זולה ועם פריסת תשלומים ארוכה. ההון עצמי לקבלת ההלוואה צריך להיות בגובה 25 אחוז מערך הדירה. את היתרה (עד 75 אחוז), אפשר לקבל כהלוואה מהבנק וזאת בהתחשבות במספר פרמטרים כמו, גובה ההכנסה, כושר ההחזר, גיל הלווים, חשבון בנק תקין וכו'. כאן נציין דבר חשוב, ככל שאחוז המימון על ידי הבנק יהיה גבוה יותר, כך גם שיעור הריבית יעלה. מומלץ לעשות את התהליך בליווי חברת ייעוץ משכנתאות פרטית כמו כלכלידר משכנתאות. יועצי המשכנתאות מטעם החברה ידאגו לאינטרסים של הלקוח ולא לאינטרסים של הבנק. כמו כן, יושגו תנאים טובים יותר להחזר הלוואת המשכנתא.

הלוואה לצורך שיפוץ

מדובר על הלוואה שניתנת גם היא על ידי הבנקים. ההלוואה מיועדת לצורך שיפוץ או תוספת בנייה. כאן נציין שהריבית על ההלוואה הזאת היא יותר גבוהה מהריבית שיש על הלוואת המשכנתא שהוזכרה קודם לכן. במידה ולוקחים הלוואה לצורך שיפוץ, הבנק משעבד את הנכס אותו משפצים או נכס אחר שנמצא בבעלות הלקוח וכל זאת על מנת שבמידה והלווים לא יוכלו להחזיר את ההלוואה, הבנק יוכל להוציא את הנכס למכירה ולהשיב את כספי ההלוואה.

הלוואה לכל מטרה

מדובר על הלוואה שמיועדת עבור טיול לחו"ל, רכישת רכב, סגירת הלוואות אחרות, סגירת מינוס בבנק וכו'. למעשה היא מיועדת לכל שימוש שיבחרו לעשות הלווים. הריבית בהלוואה זו תהיה סביבות ה-6 או 7 אחוזים. 

הלוואה עסקית

כשמה כן היא. מדובר על מימון לעסק. מומלץ לגשת למספר בנקים ולבדוק איזה הלוואות לעסקים קיימות ומהם התנאים לקבלתן. חשוב להצטייד גם בתכנית עסקית ודוחות פיננסיים של העסק וכמו כן יש להציג בטחונות כמו קופות גמל, חסכונות, חשבונות בנק וכו'. לפני שלוקחים את ההלוואה, מומלץ גם לבדוק את גובה העמלות ובמידת הצורך להתמקח עם הבנק ואף לגשת לבנקים נוספים ולבדוק מהן העמלות המבוקשות אצלם.

הלוואות בערבות מדינה לעסקים

מדובר על הלוואה שיכולה להגיע עד לסכום של 8 מיליון שקלים והיא ניתנת מקרנות הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. העסקה מיועדת לבעלי עסקים שרוצים להרחיב את העסק ולפתח אותו. יש כמה תנאים שצריך לעמוד בהם על מנת לקבל את ההלוואה והם: העסק צריך להיות קטן או בינוני, מחזור ההכנסות צריך להיות עד 100 מיליון ש"ח, לעסק צריכה להיות תכנית עסקית.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס