פתיחת עסק חדש – כל מה שחשוב לדעת

eyal 04.11.21

כאשר פותחים עסק חדש, יש המון דברים שצריך לעשות. בעוד שמשימות כמו בחירת שם לעסק או עיצוב לוגו הן ברורות לכל, ישנם גם שלבים לא פחות חשובים, אך מוכרים פחות. מכיוון שעומס העבודה עשוי להיערם במהירות, עליכם להיות מוכנים לכך, על מנת שלא תאבדו את הידיים והרגליים תוך כדי התהליך. לכן ריכזנו לכם כמה פרטים חשובים שעליכם לדעת, כדי להפוך את העסק שלכם לסיפור הצלחה אמיתי. 

התחילו עם אימון עסקי

אם אתם חושבים לפתוח עסק, יתכן שאתם יודעים מה הרעיון הכללי, כלומר איזה שירות תרצו לספק או מה המוצר שאתם רוצים למכור. בעוד שרוב האנשים חושבים שזה מספיק, אנו כבר יכולים לומר לכם שזה לא. חיפוש מהיר בגוגל יבהיר לכם שיש עוד המון עסקים כמוכם בשוק, שמתחרים על אותו פלח שוק. 

עליכם להבין למה אתם משיקים את העסק שלכם, מה מייחד אתכם מאחרים, ומה נקודות החוזק שלכם. כמו כן עליכם לדעת מיהו קהל היעד ומה הערך שאתם מספקים לו. אימון עסקי לעסקים יעזור לכם לחדד את הרעיון והחזון של העסק שלכם ולבנות תכנית עסקית ותמהיל שיווקי שייקחו אתכם את כל הדרך למעלה. 

בנו לעצמכם תכנית כלכלית

דבר נוסף שעליכם להתייחס אליו הוא כל הנושא הכלכלי. עליכם לשאול את  עצמכם כמה שאלות חשובות כמו למשל מהי מטרת העסק, מה היעדים שלכם, וכיצד תממנו את עלויות ההפעלה שלכם. שאלות אלו יקבלו מענה בעת כתיבת תכנית עסקית. 

עסקים רבים ממהרים לתוך הפעילות העסקית מבלי שהקדישו מחשבה לנושאים האלו. לפיחת עסק חדש יש מחיר ועליכם לדעת כיצד אתם עומדים לכסות את כל העלויות האלו. יש לכם את האמצעים הנדרשים, או שיהיה עליכם לבקש הלוואה? האם אתם מתכוונים לעזוב את העבודה הנוכחית שלכם? ואיך אתם מתכננים להתקיים עד שתתחילו להרוויח? 

כל אלו ועוד הן שאלות שיש לשאול. המון עסקים נכשלים רק כי נגמר להם ההון לפני שהם מתחילים להרוויח, לכן זה אף פעם לא רע, להעריך יותר על המידה את ההון ההתחלתי, מכיוון שיכול לחלוף זמן עד שהעסק יהפוך לריווחי. 

שימו לב להוצאות שלכם

אל תבזבזו יותר מדי כספים בעת פתיחת עסק חדש. הבינו מה סוגי הרכישות ההגיוניות ביותר לבצע והימנעו מהשקעה בציוד מפואר או מיותר בשלבים הראשוניים. קל וחומר, אם הציוד הזה לא באמת יכול לעזור לכם להגיע ליעדים העסקיים. 

בנוסף, הקפידו לעקוב אחר ההוצאות שלכם, באופן קבוע, כך תוכלו להבטיח שאתם נשארים על המסלול ולא חורגים. מותרות יכולה להגיע כאשר העסק מבוסס, אך לא כשהוא מתחיל. 

שקלו את האפשרויות שלכם

כדי להקים עסק עליכם לגייס הון התחלתי. תוכלו לעשות זאת בכמה דרכים, החל בהלוואות לעסקים, דרך מענקים ומימון המונים ועד משקיעים. לכל אפשרות יש את היתרונות והחסרונות שלה. עליכם לבחון את כל הגורמים האמורים לפני שאתם מקבלים החלטה. גם כאן, ייעוץ מקצועי לא יזיק. 

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס