איתור כספים אבודים

eyal 28.01.22

למרבה הצער, זה די נפוץ שהורה משקר לגבי תעסוקה, ההכנסה או חשבונות הבנק שלו, רק כדי להימנע מתשלום מזונות לילדיו. לחוקר פרטי יש מספר כלים מעולים, שקבילים בבתי המשפט, שבהם הוא יכול להיעזר כדי להחזיר את האחריות למי שמנסה להתנער מהחובות ומההתחייבויות שלו.

אם אדם חושד שמישהו מסתיר נכסים שיש לו בהם עניין, הוא יכול לשכור את שירותיו של חוקר פרטי, כדי שיסייע לו למצוא חשבונות בנק מוסתרים. 

איתור נכסים נסתרים

איתור כספים אבודים עשוי לכלול, בין השאר:

 • חיפוש אחר נכסי צוואה
 • איתור חשבונות פיננסיים (בנקים, קרנות נאמנות וחשבונות פנסיה)
 • פוליסות ביטוח חיים
 • רכוש מקרקעין ונכסים מוחשיים (כלי רכב, מטוסים, סירות)
 • תחומי עניין עסקיים (חברות פרטיות וכד׳)

איתור חשבונות פיננסיים

כדי לאתר פיננסיים, החוקר הפרטי ישתמש בשיטות לזיהוי חשבונות בנק או תיקי השקעות פעילים. כשמדובר באדם שנפטר לאחרונה, המידע הזמין כולל בדרך כלל את השם והכתובת של המוסדות הפיננסיים שבהם מתנהלים חשבונות פעילים, כמו גם היתרה המשוערת בחשבונות הבנק או שווי תיקי ההשקעות.

השקיפות היחסית של חשבונות אישיים עשויה להתעכר ככול שעובר הזמן ממועד הפטירה של האדם, וחשבונות רדומים הופכים ׳חשוכים׳. מצב זה תלוי במוסד הפיננסי, והוא דורש עבודה מאומצת יותר מצד החוקר הפרטי.

איתור ביטוח חיים וקצבאות

חוקר פרטי יכול לזהות בקשות של אדם לביטוח חיים, במיוחד אם פוליסת ביטוח החיים הוגשה במהלך עשרים השנים האחרונות. הפרטים הזמינים בדרך כלל לא כוללים את סכום הכיסוי או הסטטוס הנוכחי של הפוליסה, אבל אפשר לקבל מידע זה ממנהל העיזבון או ישירות מהמוטב. חיפושים נוספים אחר כיסוי ביטוח חיים וקצבאות יכולים להתבצע באמצעות איגוד ענף הביטוח ומסלקות, בתיאום עם המוטבים ועם נציגי העיזבון של המוריש.

איתור כספים הקשורים לסכסוכי צוואה

במקרים מסוימים היורשים עשויים להאמין שמנהל העיזבון הפר את חובת הנאמנות, ולחשוש שמא קיבל החלטות וחילק את הנכסים באופן שאינו תואם את רצונו של המנוח. לפעמים, גם המוציא לפועל או בן המשפחה, עשוי להיות חשוד בהסתרת כספים או נכסים. חששות אלה מחמירים את החרדה, התסכול והפגיעות הנובעים מעצם לכתו של אדם אהוב, ועלולים לגרום למחלוקות חמורות במשפחה האבלה.

חוקר פרטי יערוך בירור עובדות שקדני עבור היורשים והמוטבים, כדי לקבוע אם בוצעו בעיזבון עבירות או לא. החוקר הפרטי יוכל גם לחקור את מנהל העיזבון ונציג העיזבון, כדי לקבוע אם מי מהם הרוויח באופן אישי, לאחר שקיבל גישה לנכסים ולחשבונות הכספיים של המוריש.

לפעמים, עבירות בענייני צוואה ועיזבון מבוצעות גם לפני המוות, כשהמוריש היה מוגבל נפשית או פיזית. אנשים עם דמנציה למשל, רגישים במיוחד לניצול פיננסי שכזה. החיפוש המקיף אחר נכסים שעורך החוקר הפרטי כוללים בדרך כלל פרטים על כל ההעברות של הנכסים המוחשיים שבוצעו בחמש השנים האחרונות, כמו למשל, נכסי מקרקעין.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם  סכום הלוואה מבוקש:

  לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
  סגור טופס