הלוואה מותאמת אישית לאחר פשיטת רגל: האם זה אפשרי?

eyal 23.08.21

ניתן להשתמש בהלוואה מותאמת אישית כמעט לכל דבר, והכסף יכול לעזור ללווים שנתקלים במגבלה כלכלית. אבל אם הכרזתם לאחרונה על פשיטת רגל, זה עלול להיות קשה לזכות ל'קבלת להלוואה חדשה בריבית נמוכה.

בשלב מסוים, ייתכן שיהיה צורך לקחת הלוואה – אולי כדי לתחזק או לתקן את הבית או את הרכב. קבלת הלוואה לאחר פשיטת רגל עשויה להיות קשה, אך היא לא בהכרח בלתי אפשרית. חלק מהמלווים מציעים הלוואות ללא בדיקת אשראי, אך לרוב יש להן ריביות או עמלות גבוהות במיוחד שיכולות להוביל למלכודת חובות.

פשיטת רגל עשויה למחוק חלק מהחובות של החייב או לאפשר לו להיכנס לתוכנית תשלום חודשית בסכומים נוחים יותר עם הנושים שלו, ולפעמים היא האפשרות הפיננסית הטובה ביותר שיש. אך עדיין ייתכן שיהיה צורך לשלם חובות, כמו הלוואות שונות או חובות מס.

פשיטת רגל והאשראי 

הכרזת פשיטת רגל יכולה להיות קשה לאשראי, לפחות מבחינת ניקוד. ולאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל, דוחות האשראי עשויים להיות מוגבלים לטווח ציונים נמוך.

פשיטת רגל יכולה להישאר בדוחות האשראי עד 3 שנים ממועד סיום ההליך. לאחר מכן, "הנקודה השחורה" הזאת אמורה להימחק אוטומטית מדוחות האשראי. לעתים, קורות תקלות ופשיטת רגל לא נמחקת מדוחות האשראי ואז יש צורך במחיקת נתוני האשראי השלילי.

האם ניתן לקבל הלוואה אישית לאחר הכרזת פשיטת רגל?

בעקבות פשיטת רגל, ציוני האשראי כאמור עשויים לרדת מתחת לדרישות הניקוד המינימלי של המלווה לאישור הלוואה. וגם אם האשראי יתאושש, המלווים יכולים אולי לראות את פשיטת הרגל בדוחות האשראי עד 3 שנים.

אם אכן תקבל אישור להלוואה לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל, ייתכן שתתמודד עם תנאי הלוואה פחות נוחים ותשלם גם ריביות גבוהות יחסית.

הסיכויים לקבל אישור להלוואה עשויים גם הם לגדול ככל שחלף זמן רב יותר מאז שהכרזת על פשיטת רגל, שכן השפעתה על ציוני האשראי עשויה להתמעט..

השוואת מלווים עשויה להיות חשובה במיוחד כשאתה מחפש הלוואה מותאמת אישית, וייתכן שתרצה להתחיל בחברות אשראי, בנקים קהילתיים ומלווים מקוונים. חלק מהארגונים הללו עשויים להתמקד בהלוואות אישיות קטנות יותר או בלווים בעלי אשראי נמוך.

אפשרות נוספת עשויה להיות לבקש מחבר או בן משפחה עם אשראי טוב לחתום על ההלוואה שלכם במשותף. אף על פי שאופציה זו יכולה להפוך את האדם האחראי לאחראי לחוב ואף עלולה לערער על קשרים אישיים מסוימים, ייתכן שזו אחת הדרכים הבודדות לזכות בסכום הלוואה גבוה.

היזהר מהלוואות עם שיעורים או עמלות גבוהים במיוחד

כאשר אתה מחפש הלוואה עם אשראי גרוע, אולי יש לך כמה אפשרויות, אבל לא כולן יהיו טובות.

חלק מהמלווים מבטיחים הלוואות חוץ בנקאיות ללא בדיקת אשראי ואישור מיידי, ללא קשר להיסטוריית התשלומים שלך. אבל הלוואות אלה בדרך כלל מגיעות עם ריביות, עלויות וסיכונים גבוהים יותר מהלוואות אישיות מסורתיות. הלוואות "ללא בדיקת אשראי" עשויות להיות בעלות עמלות גבוהות או 

למרות שתוכל לקבל אישור לאחת ההלוואות הללו, ייתכן שתתקשה לפרוע את ההלוואה על חשבונות אחרים שלך. אתה יכול למצוא את עצמך עמוק יותר בחובות, ומאחור על שטרות – מה שעלול לפגוע באשראי שלך. זכור כי לא תוכל להצהיר שוב על פשיטת רגל, מכיוון שיש תקופת המתנה בת מספר שנים לפשיטות רגל.

שורה תחתונה

הכרזת פשיטת רגל עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר במצבים מסוימים, אך היא גם תפגע באשראי שלך לשנים הבאות. אם אתה זקוק להלוואה אישית לאחר פשיטת רגל, ייתכן שיהיה עליך לשלם שיעור ריבית גבוה יותר. אם אתה יכול לחכות ולהתמקד בבניית האשראי שלך לפני שתגיש בקשה להלוואה, זו אולי האפשרות הטובה יותר.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס