תכנית עסקית לקבלת מימון

eyal 19.04.21

עסק בין אם הוא עסק מתחיל או קיים לעיתים זקוק לגיוס מימון לפעילותו, המימון יכול להגיע בצורת אשראי, הלוואה מהבנקים או מחברות מימון חיצוניות ואפילו מהקרן למימון עסקים, אפשרות מימון נוספת היא על ידי גיוס משקיעים בעסק, כדי להצליח לגייס מימון לעסק יש להכין תכנית עסקית מקצועית ואיכותית, ישנן חברות מקצועיות שתחום ההתמחות שלהן הוא מימון לעסקים ובניית תכנית עסקית שתוביל לקבלת מימון בתנאים הטובים ביותר.

מהי תכנית עסקית?

תכנית עסקית מסודרת היא מסמך ניהולי המפרט את האסטרטגיות השונות ודרכי הפעולה של העסק, היא מגבשת את המודל העסקי, את מודל השיווק, המכירות, ניהול תזרים המזומנים החשוב לתפעול השוטף של העסק,  

תכנית עסקית מסתכלת על הטווח הרחוק עבור הרווחיות והתפעול של העסק ועל מיקומו ביחס לשוק ומתחרים.

תכנית עסקית תכלול מגוון נושאים ותחומים בהתאם לכל עסק, בהתאם למטרה לה הוא נועד ובהתאם ליעד אליו בעל העסק רוצה להגיע הדרך והאמצעים אשר באמצעותם העסק יגיע לידי זה.

מדוע צריך תכנית עסקית לפני שמבקשים הלוואה?

תפקידה של תכנית עסקית להציג בפני נציגי הגופים אשר נותנים הלוואות כמו הבנקים או גופי המימון האחרים כי לעסק יש בסיס כלכלי יציב, העסק יוכל לעמוד בעתיד בתשלום ההלוואה וכמובן יש לשכנע כי ההלוואה בסיכון נמוך דבר שישפיע על גובה ההלוואה על הריביות ותנאי ההחזר, כאשר באים לכתוב תכנית עסקית שכזו יש להתאימה לדרישות המלווים, יש לכתוב אותה בצורה מובנת ומקצועית, יועץ עסקי או חברות המתמחות בבניית תכניות עסקיות יודעים לשים את הדגש על הנתונים הנכונים ולהציגם בצורה משכנעת ועניינית.  

התכנית העסקית תפרט את שירותי ומוצרי העסק, את היתרונות שלו ואת השוק ומידת הסיכון העסקי, יש לפרט אודות מקורות המימון מהו ההון העצמי? לפרט את המשקיעים מה גובה האשראי? מהם עלויות הקמה והחובות של העסק? וכמובן מה שיעור הרווח הצפוי על ההשקעה.   

תכנית עסקית לצורך גיוס השקעה

עסק נדרש לגיוס השקעה לא רק בעת הקמתו אלא גם כל פעם שרוצים לצאת למהלך התרחבות, השקת מוצר או שירות חדש או אפילו לצאת לתכנית הבראה בעת משבר, תכנית עסקית לצורך גיוס משקיעים בעסק תשקף את האפיקים בהם יושקעו הכספים, הצפי לרווחים והכנסות מהם התוכניות לצמיחה ומתי יגיע שלב ההחזר על ההשקעה? חשוב לשמור על יושר ואמת ולא להפריז במצגי שווא שעלולים להביא לאובדן ההשקעה שכן תכנית עסקית נועדה למנהלי החברה לא רק לגיוס משקיעים אם התכנית מקצועית ואיכותית היא תאפשר תכנון ופיתוח עסקי והגדלת ההכנסות.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס