מהם היתרונות של משכנתא הפוכה?

eyal 24.03.21

כשמדברים על משכנתא הפוכה לרוב עולה עניין הגיל השלישי, אנשים שכל רצונם הוא לשמור על הנכסים העכשוויים שלהם ולא להתחייב מחדש לשום דבר. משכנתא הפוכה? מה זה אומר ואיך אפשר לממש את זה? 

מבין כל הפתרונות היעילים אין ספק כי משכנתא זו הינה משכנתא נפוצה ביותר ויעילה לגיל הזהב וכן מאפשרת לא מעט יתרונות שיכולים להפוך את זה קל ונכון. 

רוצים לקחת את המשכנתא מהצד ההפוך שלה? הנה כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם לוקחים צעד אחד קדימה. 

על היתרונות שאתם חייבים לדעת

משכנתא הפוכה זו למעשה הלוואה המיועדת לאנשים שחצו את גיל השישים ומוכנים לשעבד את הנכס בו הם גרים עבור 1 אחוז מהנכס במזומן כאשר הליך הפירעון יתרחש על ידי היורשים של הנכס עם חלילה מותו של האדם שביצע את ההלוואה. 

משכנתא הפוכה היא למעשה הלוואה בתנאים מכובדים ביותר והיא משתנה לפי הגיל, למשל אם מדובר בגיל שישים אזי הזכאות תהיה כ15 אחוז מהנכס ויכולה להגיע עד חמישים אחוז במידה וגילכם שמונים או תשעים. 

שלא כמו תנאים אחרים, משכנתא הפוכה מביאה את התנאים הטובים והנוחים ביותר, מתאימה את עצמה לצרכים שלכם והכי חשוב מספקת לכם איכות חיים מדהימה בשנותיכם המאוחרות. 

איך לוקחים משכנתא הפוכה? 

משכנתא הפוכה ניתן לקחת לפי כמה וכמה שלבים, קודם כל להבין את הסכום הנדרש להלוואה ואחר כך מה יהיה סכום ההלוואה המקסימלי המושתת כאמור על פי גיל הלווים. כמו כן, נלקח בחשבון גם ערך הנכס והכול באין החזרים חודשיים בעוד הפירעון יתרחש חלילה כשנה מפטירת הלווה. 

למען הסר ספק, כאן מציגים לכם את היתרון הטוב ביותר והוא דירה שנשארת בבעלותכם הלווים. לצד זאת חשוב לציין כי ההלוואה נושאת ריבית קבועה צמודה למדד. 

בגדול חשוב לציין כי מדובר בהליך די מהיר ופשוט פרט לעניין הרישום במקרקעין והסדרת הדברים- אבל את זה תמיד ניתן לבצע עם עורך דין מקרקעין שיכול לבדוק את ההסכם בטרם הרכישה ואף להבטיח לכם כי הרכישה שבצעתם נכונה ושווה את לקיחת ההלוואה. 

במקביל חשוב מאוד לדבר על בחירת משכנתא המתאימה לצרכים שלכם אבל בין היתר אחת כזו שתתאים גם לנקודת הזמן ותהיה אפקטיבית גם לשנים קדימה. 

בסיכום דבר, אלו הם נושאים מורכבים אבל הם בהחלט יכולים להפוך כל משכנתא הפוכה לדבר הנכון ביותר שתעשו בעשור השישי והלאה של חייכם. מהיום תוכלו גם אתם להסיר דאגות מלבכם, לשמור על הנכס הקיים והכי חשוב לשפר את רמת החיים שלכם באמצעות הלוואה אחת שעושה את ההבדל. 

זה יכול להיות בשיחת טלפון או בפגישה פרונטלית ואם יש לכם מישהו שמבין בתחום זה יהיה אפילו יותר מדויק- צריכים משכנתא הפוכה? הנה הגיל שאפשר בהחלט להתחיל לשנות את הדברים על הצד הטוב ביותר. 

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס