השקעה אלטרנטיבית – 3 דברים שלא ידעתם

digitouch 16.02.22

העולם של השקעות בשוק ההון הוא אחד המרתקים והעשירים שיש כיום ויש תחושה שבשנים האחרונות הרבה מאד אנשים מגלים מחדש את התחום הזה וחוזרים להתעניין בו. למה זה כך? מפני שאנשים מבינים את הפוטנציאל שכל אדם יכול לממש דרך השקעות מסוגים שונים וכמובן בזכות הידיעה הברורה כיום על כך ששוק ההון לא שמור רק לאנשים מסוימים שיש בידיהם כסף זמין ונזיל בסכומים גבוהים. גם אנשים ממוצעים שיש להם חסכונות של כמה אלפי שקלים יכולים לבחור ערוץ השקעה שמתאים להם, שישרת את המטרות שלהם ועם הזמן – סכום הכסף הזה בהחלט יכול לגדול ולהפוך לסכום הרבה יותר גדול. השקעה אלטרנטיבית היא שם כולל להשקעות מסוגים שונים ופחות מוכרים ובהחלט כדאי להכיר אותן ולדעת מה אפשר לעשות עם הכסף בזכותן. להלן שלושה דברים שהרבה אנשים לא יודעים עליהן.

מהן בכלל השקעות אלטרנטיביות?

על מנת ללמוד על השקעות אלטרנטיביות צריך להבין במה מדובר. אם כאשר מדברים על השקעות מתכוונים לשוק ההון, למניות ולמעקב אחרי תעודות סל ומדדים – הרי שכל מה שהוא השקעה אלטרנטיבית הוא השקעה שלא קשורה לעולמות אלה אלא לתחומים כמו נדל"ן, הלוואות חברתיות, השקעות כאלה ואחרות דרך חברות ביטוח והשקעה ועוד. בישראל מאד מקובל ונפוץ להשקיע בנכסי נדל"ן מניבים, למשל, או לקחת חלק בפרויקטים של הקמה, שיפוץ וחידוש נכסים ברחבי העולם.

כיוונים נפוצים של השקעות אלטרנטיביות

כיום יש לא מעט חברות ובתי השקעה שעוסקים אך ורק בהשקעות אלטרנטיביות ואפשר להצטרף אליהם כמשקיעים. אפשרויות אלה מתאימות במיוחד למי שמחפש לקחת חלק בהשקעות בלי שיש בידו סכומי כסף גבוהים מאד והוא יכול להשתתף בהשקעה גם עם הון של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד. ברוב המקרים אפשר יהיה לקבל תשואה להשקעות שכאלה אחרי כמה שנים בלבד, כאשר הפרויקט המדובר מסתיים – המבנה מחודש ומאוכלס בדיירים. ישנן גם עסקאות המשך שבהן נהנים המשקיעים מהכנסה פסיבית דרך דמי שכירות שנגבים מהדיירים בנכס.

למי מתאימות ההשקעות האלטרנטיביות

אי אפשר שלא לשים לב שבשנים האחרונות יש התעוררות משמעותית בהתעניינות של הציבור הרחב בנושאי שוק ההון על כל ענפיו. גם השקעה אלטרנטיבית נחשבת להשקעה לכל דבר ועניין ולכן חשוב מאד להבין לעומק במה מדובר, מה הסיכונים שלוקחים וכמובן מה התשואות שאפשר בסופו של דבר ליהנות מהן. חשוב לזכור כל הזמן שלאורך התהליך בדרך כלל הסיכון עולה על התשואה וכמובן שבשום שלב או סוג השקעה אין תשואה מובטחת. באופן כללי אפשר לומר שגם התחום של השקעות אלטרנטיביות אינו נטול סיכונים ולכן צריך לבדוק לעומק את הכדאיות לפני שמקבלים את ההחלטה ללכת על זה ולקחת חלק בעסקה או השקעה.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס