האם מומלץ לקחת יועץ משכנתא?

eyal 14.12.20

אחת ההחלטות המשמעותיות והקשות ביותר שאנחנו נצטרך לקבל בחיינו, היא החלטה איזו משכנתא לקחת בשביל לרכוש בית חדש. זו החלטה שיכולה להשפיע עלינו לאורך שנים, ויש לה משמעות רחבה בין אם זה בהיבט הכלכלי ובין אם זה בהיבטים אחרים.

כידוע, בשביל לרכוש נכס, בין אם מדובר בבית מקבלן ובין אם מדובר בבית קיים מבעליו, לרוב נצטרך לקחת משכנתא על מנת להשלים להון העצמי שעומד לרשותנו, וכך נוכל להרשות לעצמנו את רכישת הנכס. במידה ויש ברשותנו נכס ואנחנו רוצים למכור אותו, אז נוכל להשתמש בו בתור הון עצמי או בשביל לצמצם את גובה המשכנתא.

כיצד לוקחים משכנתא?

נטילת משכנתא היא לא דבר פשוט, מאחר ויש לה השפעות ארוכות טווח. על מנת לקבל משכנתא מהבנק, אנחנו חייבים להציג מינימום של 25 אחוז מערך הנכס בהון עצמי. החלק הנותר, אנחנו נוכל לקבל על פי מסלולים שונים שהבנק מציע לנו, בהתאם לתנאים וליכולות שלנו.

המסלולים נקבעים על פי סוג הריבית שלהם. לכל מסלול ריבית שונה, בין אם זו ריבית קבועה, ריבית על פי מדד, ריבית פריים או ריביות אחרות. הריבית היא בעלת משמעות, מאחר והגבוה שלה משפיע על סכום הכסף אותו נצטרך להוסיף מדי חודש לקרן, קרי לגובה התשלום הקבוע להחזר המשכנתא.

איך יועץ משכנתאות יכול לעזור לנו?

אחת הדרכים לקחת משכנתא בצורה נכונה, היא בעזרת יועץ משכנתא. מדובר על איש מקצוע אשר יכול לעזור להבין טוב יותר את התחום ולקבל החלטה בצורה מושכלת. היועץ יעבוד איתנו מול המסלולים השונים ויעזור לנו לבחור מסלול שמתאים ליכולות ולצרכים שלנו.

יועץ משכנתא הוא איש מקצוע, אשר איננו קשור לבנק בשום צורה שהיא ומייצג את האינטרס שלנו בלבד. הוא יכול לספק לנו מידע אקטואלי ורלוונטי על המסלולים השונים ולעזור לנו לבחור, בסופו של דבר, את המסלול הנכון עבורנו.

מדוע נכון לשכור יועץ משכנתא?

יועץ משכנתא, כמו כל בעל מקצוע אחר, הוא אדם המתמחה בתחום זה ויש לו מידע ויכולות ניתוח, אשר אנשים שאינם באים מהתחום לא מכירים ואינם ניחנים בו. לכן, יהיה לנו הרבה יותר פשוט ונכון להיעזר בשירותיו מאשר לקחת משכנתא בכוחות עצמנו.

אם אנחנו מחליטים לשכור את שירותיו של יועץ משכנתא, אף על פי שמדובר בשירות שעולה כסף, סביר להניח ובוודאי אם מדובר באיש מקצוע, הרי שאנחנו נוכל לחסוך לא מעט עלויות לאורך זמן וכן נוכל לחסוך עוגמת נפש לא קטנה בעת בחירת משכנתא כזו או אחרת.

לסיכום, אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא לרכישת בית חדש, זה הזמן לפנות אל יועץ משכנתא, הוא יעזור לכם בתהליך קבלת ההחלטות, ויאפשר לכם לקחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורכם, מבחינת הקרן והריבית.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס