אייל סיטהכל – חשיבות התרומה לקהילה

info 11.03.19

בעולם אידיאלי אין צורך להסביר מדוע צריך לתרום לקהילה, מה החשיבות של תרומה לקהילה. בעולם אידיאלי כולם מבינים את זה וכולם תורמים. זו המטרה שלנו, כבני אדם, כאזרחים, חברים בקהילה, כהורים וכן כמחנכים או מפקדים, שכל אחד מאיתנו ידע מהי החשיבות של תרומה לקהילה ולמה הוא צריך להיות חלק מזה.

לצערנו הרב, לא כולם תמיד מבינים את זה, לא כולם תמיד מודעים לכך, ויש רבים אשר סבורים שאין בכך שום צורך אמיתי, ממשי, יש לצערנו גם לא מעט שחושבים שהעולם יכול לתפקד על בסיס הרעיון והמחשבה של "כל אדם לעצמו" או אם תרצו "אדם לאדם זאב". לכן חשוב להבהיר את המסר על חשיבות תרומה לקהילה, מהיבטים שונים שלה.

לפני שנסביר את החשיבות על שלל היבטיה, צריך לציין, אין ביטוי אחד של תרומה לקהילה, יש לכך ביטויים רבים. יש מי שיתרום בכסף על פי מידת יכולתו, יש מי שיתרום באמצעות מתן תרומות כמו מזון, ביגוד, ריהוט וכדומה, אחרים יתנדבו בעמותות שונות, יהיו מי שיפתחו רעיונות וכלים ויעניקו אותם בחינם, יהיו מי שיעבירו שיעורים והרצאות או יאמנו קבוצות מסוימות בחינם, יהיה מי שיתרום מזמנו, ועוד. כל אחד צריך לתרום על פי יכולותיו, על פי רצונו, ובהתאם כמובן לצרכים של הפרט או הקבוצה להם הוא רוצה לתרום.

אייל סיטהכל – מדוע חשוב לתרום לקהילה

הקלישאה אומרת שחוזקה של חברה נקבע על פי הפרט החלש בה. אם הפרט הכי חלש בה הוא חזק, אז החברה היא חזקה, אם הפרט הוא מאוד חלש, אזי לא משנה כמה כוח וחוזק יש למעלה, הרי שמדובר בחברה חלשה. בשביל שהחלש בחב

אייל סיטהכל

רה יהיה חזק, צריך לעזור לו.

יהיו מי שיטענו שזה תפקיד המדינה, ייתכן וזה המצב, אך המדינה לא יכולה לעזור בכל דבר, למען האמת אנחנו יודעים שהיא גם לא רוצה, וכחושבים על זה, אם המדינה תעזור בכל דבר, זה עלול לפגוע בכלל החברה. לכן אנשים צריכים להירתם ולעזור.

תרומה לקהילה מחזקת את החברים בה, לא רק מבחינה כלכלית אלא מכל הבחינות, אך מעבר לכך, היא גם מחזקת את הקשר בין הפרטים בקהילה ומחזקת את תחושת הערבות ההדדית. ברגע שכל אחד יודע שיש מי שמגן עליו, יש מי שדואג לו, אז הוא מרגיש מוגן, הוא מרגיש בטוח. זה אומר שהוא גם ירשה לעצמו לפעול, והוא גם ידע להחזיר טוב לקהילה.

אייל סיטהכל – קהילה בריאה

קהילה בריאה זו קהילה שדואגת אחד לשני, זו קהילה שמכירה בכך שכל החברים אמורים לחיות ביחד, להרגיש בטוחים ומוגנים, לדעת שלא משאירים אף אחד מאחור. בכל תרומה יש כוח, לכל תרומה יש משמעות.

כשאנחנו מחנכים את הילדים שלנו לתרום לקהילה, אנחנו מחנכים אותם להיות אזרחים טובים יותר וחשוב מכך, בני אדם טובים יותר.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס