אפשרויות לקניית רכב בפריסת תשלומים

'digitouch' 17.10.23

היצע אפשרויות המימון לרכב כיום הוא רחב ומגוון, וזה אחד הגורמים לכך שרבים מרוכשי הרכב בוחרים לרכוש את הרכב שלהם בתשלומים. הנתונים מראים כי כ-40% מרוכשי הרכב בוחרים לרכוש את הרכב שלהם בתשלומים. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות ובהן עלייה במחירי הרכבים,  זמינות אפשרויות מימון ועלייה במודעות לחשיבות ההוצאות החודשיות. 

מחירי הרכבים עלו בשנים האחרונות, והם מהווים הוצאה גדולה עבור רבים. רכישה בתשלומים מאפשרת לחלק את ההוצאה על פני תקופה ארוכה יותר, ולכן היא מתאפשרת למי שאין בידו את הסכום הדרוש במזומן . בנוסף אנשים רבים מודעים יותר לחשיבות של ניהול תקציב, ורכישה בתשלומים מאפשרת להם לשלוט בהוצאות החודשיות שלהם.

אפשרויות מימון לרכב 

קניית רכב בתשלומים יכולה להיות דרך טובה לרכוש רכב חדש, יד שניה ואף בעסקת טרייד אין, אך חשוב לבחור את אפשרות המימון המתאימה ביותר לצרכים והיכולות שלכם. כדאי לקבל הצעות ממספר מקורות, ולבדוק את תנאי ההלוואה או המימון היטב לפני החתימה על חוזה. ישנן כיום מספר אפשרויות מימון לרכב ובינהן: 

הלוואה בנקאית –  זוהי האפשרות הנפוצה ביותר, וישנן מגוון סוגי הלוואות בנקאיות לרכב, כגון הלוואה לתקופה קצרה או ארוכה, הלוואה עם או בלי ערבות, וכו'.

מימון חוץ-בנקאי –  זוהי אפשרות נוספת, וישנן מגוון חברות המציעות מימון חוץ-בנקאי לרכב. מימון חוץ-בנקאי לרוב יהיה יקר יותר מהלוואה בנקאית, אך הוא עשוי להיות זמין במקרים שבהם הלוואה בנקאית אינה אפשרית.

חברות ליסינג – חברות ליסינג מציעות אפשרות לרכוש רכב לתקופה מוגבלת, בתמורה לתשלומים חודשיים קבועים.

השכרת רכב ארוכת טווח – אפשרות זו דומה לליסינג, אך היא מיועדת ללקוחות שאינם מעוניינים לרכוש את הרכב בסוף תקופת ההשכרה.

איך עובדת השיטה 

רכישת רכב בתשלומים עובדת כך שהלקוח בוחר רכב, פונה לאחד מגופי המימון הנזכרים מעלה כגון בנק, חברה חוץ-בנקאית, או חברת ליסינג. הגוף המממן מעניק ללקוח הלוואה או מספק לו מימון, בתמורה לתשלום חודשי קבוע. הלקוח משלם לגוף המממן את ההלוואה או המימון בתשלומים חודשיים, עד לסיום תקופת ההלוואה או המימון. פריסת התשלומים היא מספר התשלומים החודשיים שיש לשלם כדי להחזיר את ההלוואה או המימון. התקופה הסטנדרטית לפריסת תשלומים לרכב היא בין 3 ל-7 שנים. ריבית היא הרווח של הגוף המממן, והיא מושפעת מגורמים שונים, כגון סכום ההלוואה או המימון, תקופת ההלוואה או המימון, והיסטוריית האשראי של הלקוח. זהו בעצם התשלום הנוסף שמשלם הלקוח לגוף המממן עבור ההלוואה או המימון. 

פריסת תשלומים נוחה יחסית היא פריסה של מספר שנים קטן יחסית, עם תשלומים חודשיים קטנים יחסית. פריסה זו יכולה להיות נוחה עבור אנשים שיש להם תקציב מוגבל, או עבור אנשים שרוצים להחזיר את ההלוואה או המימון במהירות. ישנן הלוואות לזמן מוגבל, נניח 3 שנים, שבסופן הלקוח מחליט אם להשאיר אצלו את הרכב ולשלם את היתרה או להחליף ברכב חדש ובעצם לקחת הלוואה חדשה. 

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת אפשרות מימון לרכב

בחירת אפשרות מימון מתאימה היא חשובה כדי להבטיח שאתם מקבלים את העסקה הטובה ביותר. יש לקחת בחשבון מספר גורמים כאשר בוחרים אפשרות מימון לרכב. בינהם: 

  • סכום ההלוואה או המימון –  חשוב לבחור אפשרות מימון שתאפשר לכם להחזיר את ההלוואה או המימון במסגרת התקציב שלכם.
  • התקופה של ההלוואה או המימון – חשוב לבחור תקופה שתאפשר לכם להחזיר את ההלוואה או המימון במהירות, אך לא קצרה מדי כדי שלא תצטרכו לשלם ריבית גבוהה.
  • הריבית – חשוב להשוות את הריביות של ההלוואה או המימון בין ההצעות השונות, כי למעשה זהו סכום כסף שאתם לא משלמים על הרכב אלא על ההלוואה. 
  • תנאי ההלוואה או המימון – חשוב לקרוא בעיון את תנאי ההלוואה או המימון, כדי להבין את כל החובות וההתחייבויות שלכם.
בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס