4 דרכים לשפר את תנאי ההלוואות

eyal 02.10.18

באפריל האחרון נכנס לתוקף חוק נתוני אשראי החדש, לפיו לכל אדם מעל גיל 18 ניתן דירוג אשראי, מספר שמספר כמה פרטים חשובים על ההתנהלות הפיננסית שלו. הבנקים וחברות האשראי מודעים למספר הזה, ולפיו יכולים לדעת האם אנחנו לווים "טובים" או לווים "מסוכנים", וכך מחליטים על תנאי הלוואות לכל מטרה.

אם אתם מעוניינים לקחת הלוואה אבל רוצים לשפר את התנאים שלה, כדאי שתדעו שיש כמה דרכים לעשות זאת, וכולן קשורות לאותו דירוג אשראי. זאת כיוון ודירוג גבוה יכול לעזור לכם לשפר משמעותית את תנאי ההלוואות, לקבל הלוואות בתנאים טובים ובריביות נמוכות. אז איך משפרים את הדירוג הזה? קבלו ארבע דרכים עיקריות:

עמידה בהתחייבויות

הדבר הראשון שחשוב לעשות כדי לשמור על דירוג טוב הוא לעמוד בכל ההתחייבויות שלנו. זה אומר לא רק לשלם את כל ההתחייבויות שלנו, אלא לעשות זאת בזמן. יש לעמוד בכל התשלומים שביצענו עם האשראי שלנו, להחזיר הלוואות בזמן, לשלם דוחות בזמן וכדומה. ככל שייאסף יותר מידע חיובי אודות הפעילויות הפיננסיות שלנו – כלומר, ככל שנעמוד בהתחייבויות ונשלם בזמן – כך הדירוג ישתפר משמעותית, דבר שיביא לתנאי הלוואה טובים יותר. 

מסגרת אשראי

נסו להימנע מחריגות ממסגרת האשראי, ובמידה ויש לא מעט כאלו, נסו להגדיל את המסגרת כדי להתאים אותה לצרכים שלכם. חריגות תדירות ממסגרת האשראי עלולות לפגוע בדירוג, ולכן כדאי לשמור היטב על גבולות המסגרת ואם אפשר אפילו להוציא לגמרי את המינוס מהלקסיקון. זה הזמן לחשוב על התנהלות פיננסית טובה יותר לכם ולמשפחתכם שתעזור לכם לשמור על חשבון בנק שלא עולה ויורד מעל קו המינוס ללא הפסקה; מעבר לזה שזה יתרום לדירוג שלכם, זה גם יתרום לבריאות הנפשית שלכם! 

שימוש בכרטיס אשראי

אם אתם לא משתמשים הרבה בכרטיס אשראי, אולי כדאי לכם דווקא לשנות את ההתנהלות הזו. מערכת נתוני אשראי לא יכולה לאסוף עליכם נתונים אם אתם משלמים רק במזומן, ולכן כדאי להשתמש באשראי לפחות מדי פעם כדי שיכנסו נתונים חיוביים אודותיכם למערכת הנתונים. זאת, כמובן, בהנחה שאתם מסוגלים לעמוד בהתחייבויות האשראי שלכם, לא מאחרים בתשלומים ולא נכנסים למינוס באופן תדיר. חשוב לציין כי ככל שנכנס יותר מידע עדכני ורלוונטי למערכת, כך המידע השלילי ייכנס יותר מהר לדפי ההיסטוריה – ולכן זו דרך טובה לשפר את הדירוג.

 

היו מודעים לדירוג שלכם

כל הדרכים הנ"ל יעזרו לכם לשפר את הדירוג, אבל לא פחות חשוב הוא להיות מודעים למצבכם. תוכלו להנפיק דוח של הדירוג שלכם בחינם מדי שנה דרך אחת מלשכות האשראי, ולהתעדכן בדירוג שלכם. המודעות לדירוג שלכם תעזור לכם להתנהל נכונה, תעזור לכם להבין מה אתם צריכים לשפר, והכי חשוב תסייע לכם להיות עם האצבע על הדופק ולהבין בדיוק את המצב שלכם כדי לשפר את תנאי ההלוואות שלכם.

בדיקת זכאות להלוואה
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם    סכום הלוואה מבוקש:

    לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו
    סגור טופס